Apartman Temizliğinin Püf Noktaları

Evinizin içi gibi dışının da temizliği çok önemlidir. Bir çok firma apartman temizliğini hafife almaktadır. Fakat apartman temizliği denildiğinde detaylı bir temizlik akla gelmelidir. Apartmanın merdivenlerinin yanı sıra posta kutularının, merdiven dairesi ve kapı camlarının ve kapıların da temizliği akla gelmelidir.

Temizlik Nasıl Yapılmalıdır?

Eğer apartmanda bir böceklenme ve haşere istenmiyorsa apartmanın ve merdivenlerin temizliğine dikkat edilmelidir. Vücudumuzda en fazla ellerimizi kullanırız. Bu yüzden mikroplara en açık organımız ellerinizdir. Temiz olmayan bir merdivende ellerimiz ile korkuluklarına dokunduğunuzda mikrop kapabilirsiniz.

Hatta hastalıkların ve mikropların en yoğun olduğu ortamlar okulla ve hastanelerde merdiven korkuluklarına dokunmak pek istenmez çünkü hijyenik olmadığı düşünülür. Aynı şekilde apartmanınızın merdivenleri de temizlenmez ise aynı durum orada da yaşanabilir.

Bu ve benzeri durumların yaşanmaması için temizliğine dikkat etmek gerekir. Aynı zamanda merdivenlerin tabanlarının temizliği kadar o alanlardaki ve apartman içindeki koku da çok önemlidir. Böyle bir kokunun oluşmasını engellemekte yine yapılan temizlikle mümkündür.

Apartman ve Merdiven Temizliğinin Püf Noktaları

Aslında Bu mekanların temizliği oldukça kolaydır. Sadece yapılması gerekeni bilmek ve titiz çalışmak gerekir. Dışarıda kullanılan ayakkabılar ile basıldığı için apartman içleri ve merdivenler toz ve mikrop içinde kalır.

Bu durumda hijyenik deterjanlar ile mümkünse yıkanması mümkün olmadığı durumlarda ise silinmesi gerekir. Fakat silme işlemi yapmadan önce üzerindeki tozu almak için hafifçe ıslatılıp süpürülmelidir. Islatılması önemlidir çünkü tozların koridora karışması önlenmelidir. Böylece merdiven temizliği ile ilgili en önemli detaya geçilebilir. Merdiven korkuluklarının temizliği hijyenik deterjanlar ile detaylı bir şekilde yapılmalıdır.

sitenin yapısına göre yapılan temizlikte farklılaşmaktadır. Sitenin bahçe büyüklüğü, bahçede bulunan dekorasyon ürünleri ve havuz bulunup bulunmaması gibi detaylar site temizliğinde önemli rol oynar.

Önemli olan konu ise temizlik yapılırken site sakinlerini rahatsız etmemektir ve site içerisinde bulunan eşyalara zarar vermemektir. Site içerisinde bulunan ortak kullanım alanlarından asansör, park ve bahçelerin temizliği özenle yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir